|
Kurs na wózki widłowe z egzaminem UDT kategoria uprawnień II WJO
Czy operator wózków widłowych to zawód przyszłości? Zdecydowanie tak. Wybierając zawód czy branżę warto kierować się rokowaniami i zarobkami. Ukończenie kursu na wózki widłowe wysokiego składowania daje szanse na zdobycie przyszłościowego zawodu, który pozwoli uzyskać satysfakcjonujące wynagrodzenie.
Operatorzy wózków widłowych są pilnie poszukiwani
Operatorzy wózków widłowych potrzebni są w wielu branżach. Zatrudnienie operatora wózków widłowych pozwala na usprawnienie pracy magazynu bądź też sklepu – właściciel magazynu/hali ma wówczas możliwość na lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Dzięki wózkom widłowym wysokiego składowania istnieje możliwość podniesienia towaru na wysokość nawet kilkunastu metrów. Zyskujemy, więc możliwość precyzyjnego i wygodnego składowania towaru, na dużych wysokościach. W halach czy magazynach o małej powierzchni, możemy zmieścić nawet kilka razy więcej towaru niż pierwotnie.
Czym charakteryzuje się wózki widłowe?
Wózki widłowe podnośnikowe i wózki wysokiego składowania charakteryzują się dużym przyśpieszeniem, są proste w obsłudze i kierowaniu, a zatem pomagają optymalizować czas pracy. Najczęściej wykorzystywane są w transporcie poziomym i pionowym ale też w przypadku konieczności wykonania manewrów wewnątrz pomieszczeń – nadają się także do wykonywania prac między regałami, składowania blokowego oraz przewożenia wewnętrznego długich ładunków.
Kurs na wózki widłowe jest dla każdego!
Operatorem wózka widłowego może zostać każda osoba pełnoletnia – zarówno kobieta jak i mężczyzna. Niezbędny jest dobry stan zdrowia, sprawność psychoruchowa oraz brak przeciwwskazań do wykonywania pracy w tym zawodzie. Do przeciwwskazań należą m.in. problemy ze wzrokiem czy słuchem czy też choroby zagrażające np. padaczka. Kandydat, który chce ukończyć kurs na wózki widłowe powinien posiadać przynajmniej wykształcenie podstawowe. Jeśli kandydat spełnia wszystkie przytoczone warunki, może przystąpić do kursu na wózki widłowe a następnie do egzaminu Państwowego.
Od czego zacząć karierę, jako operator wózka widłowego?
W pierwszej kolejności należy zapisać się na kurs obsługi wózków widłowych w wybranym przez siebie ośrodku szkoleniowym. Pozwoli to Państwu zapoznać się z częścią teoretyczną i praktyczną obsługi wózka widłowego. Kurs na wózki widłowe pozwoli poznać Państwu budowę wózka, dowiecie się jak wymienić butlę a w części praktycznej nauczycie się obsługi pojazdu.
Kurs na wózki widłowe musi zakończyć się pozytywnym wynikiem na egzaminie państwowym, który zdawany jest przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Egzamin teoretyczny polega na wylosowaniu pięciu pytań na które trzeba odpowiedzieć przed Inspektorami z UDT. Po zdaniu egzaminu otrzymują Państwo zaświadczenie kwalifikacyjne – legitymację UDT, które mogą być akceptowane również na terenie krajów Unii Europejskiej. Posiadając wskazane dokumenty, mogą Państwo rozpocząć poszukiwania pracy – nie tylko na terenie kraju, ale i za granicą.
Mogą Państwo również podejść do sprawy z innej strony. Wiele osób poleca zgłoszenie się do potencjalnego pracodawcy oraz wyrażenie gotowości do pracy w zawodzie operatora wózka widłowego. Pozwala to na uzyskanie pomocy w opłaceniu kursu na wózki widłowe. Pamiętajmy jednak, że często wiąże się to z koniecznością podpisania umowy lojalnościowej, która zobowiązuje pracownika do pracy na terenie zakładu przez określony czas.
Więcej informacji o kursach, które odbywają się w Warszawie można uzyskać pod adresem: https://www.kursy-aston.pl/